PEYGAMBERLERİN VASİYETİ

2/ EL-BAKARA -132- Bu dîni İbrâhîm, kendi oğullarına vasiyyet etti, Ya'kûb da öyle yaptı: "Ey oğullarım! Muhakkak ki, bu dîni size ALLÂH seçti, başka dinlerden uzak durun, yalnızca müslüman olarak can verin!" dedi.
133- Yoksa siz de olaya şâhid mi oldunuz; Ya'kûb'a ölüm hâli gelip çattığı zaman, oğullarına; "Benden sonra neye ibâdet edeceksiniz?" dediği zaman, oğulları; "Senin ALLÂH'ına ve ataların İbrâhîm, İsmâîl ve İshâk'ın ALLÂH'ına, tek olan o ALLÂH'a ibâdet edeceğiz. Biz ancak O'na boyun eğen müslümanlarız." dediler.
31/ LOKMAN -17- Evlâdım, namazı hakkıyla edâ et, iyiliği yay, kötülüğü de önlemeye çalış, ve başına gelen sıkıntılara sabret! Çünkü bunlar azim ve kararlılık gerektiren işlerdendir.
18- Kibirli davranarak insanlara yüzünü dönme, yerde çalımlı çalımlı yürüme! Çünkü ALLÂH kibirle kasılan, kendini beğenmiş, övünüp duran kimseleri aslâ sevmez.
19- Yürürken ölçülü, mûtedil yürü! Konuşurken sesini ayarla, bağırarak konuşma! Unutma ki seslerin en çirkini, avazı çıktığınca bağıran eşeklerin sesidir.

Yazar:
Kuranikerim.org
Kategorisi:
P
Gönderi tarihi: 20-11-2008
1,553 kez okundu
Block title
Block content