PEYGAMBER'LER GÜNAHTAN KORUNMUŞLARDIR

5/ EL-MÂİDE -67- Ey Peygamber! Rabbinden sana indirileni tebliğ et. Eğer bunu yapmazsan onun verdiği Peygamberlik görevini yerine getirmemiş olursun. ALLÂH seni insanlardan korur. Şüphesiz ALLÂH, kâfirler topluluğunu hidâyete erdirmeyecektir.
12/ YÛSUF -23- Evinde bulunduğu kadın (gönlünü ona kaptırıp) ondan arzuladığı şeyi elde etmek istedi ve kapıları kilitleyerek 'Haydi gelsene!' dedi. O ise, 'ALLÂH'a sığınırım, çünkü o (kocan) benim efendimdir, bana iyi baktı. Şüphesiz zâlimler kurtuluşa eremezler' dedi.
24- Andolsun kadın ona (göz koyup) istek duymuştu. Eğer Rabbinin delîlini görmemiş olsaydı Yûsuf da ona istek duyacaktı. Biz ondan kötülüğü ve fuhşu uzaklaştırmak için işte böyle yaptık. Çünkü o, ihlâsa erdirilmiş kullarımızdandı.
17/ EL-İSRÂ -74- Eğer Biz sana sebât vermiş olmasaydık az kalsın onlara biraz meyledecektin.
75- İşte o zaman sana, hayâtın da, ölümün de katmerli acılarını tattırırdık. Sonra Bize karşı kendine hiçbir yardımcı bulamazdın.
76- Seni o yerden (Mekke'den) sürüp çıkarmak için neredeyse seni sıkıştıracaklardı. Bunu yapabilselerdi senin ardından orada pek az kalırlardı
77- Senden önce gönderdiğimiz Peygamberlerimiz hakkındaki kanûn böyledir. Bizim kanûnumuzda hiçbir değişme bulamazsın.

Yazar:
Kuranikerim.org
Kategorisi:
P
Gönderi tarihi: 20-11-2008
1,401 kez okundu
Block title
Block content