Kur'an Talimi DVD si

Kur'an eğitimi hususunda uzman kişiler tarafından ciddi uğraşlar ve çabalar harcanarak, müzakereler yapılarak hazırlanan bu kıymetli DVD çalışmasını sizlerin istifadesine sunmak istiyoruz.

DVD içerisinde Kur'an talimi ve uygulamaları Ali Osman Atakul, Fazlı Lekesiz, İlhan Tok, Ramazan Pakdil, Kadir Temel, İsmail Biçer, İsmail Coşar, Fatih Çollak, Safvan Çakıroğlu, Nureddin Okumuş, Abdulkadir Şehidoğlu, Fikret Latifoğlu, Mustafa Orhan, İlhan Şengül, Abdurrahman Gürses, Hafız Osman Şahin, Erdal Güntay, Kurban Kumaş, Selami Seçkin, Fatih Koca, Ahmet Karalı, Mehmed Atıcı, Mehmed Göregen, Bilal Beyin, Remzi Ateşyürek, Adem Kemaneci, Recep Çalışkan ve İsmail Karaçam hocalarımızın ses ve videoları kullanılarak hazırlanmıştır.

DVD rahat indirilsin diye winrar programı ile 9 parçaya bölünmüştür. Aşağıdaki linklere sağ tıklayıp, "hedefi farklı kaydet"i seçerek, bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Dosyaları indirdikten sonra birleştirmek için Winrar programına ihtiyacınız olacaktır.

Eğer winrar programınız yoksa indirmek için tıklayın...


1. dosyayı indirmek için tıklayınız...

2. dosyayı indirmek için tıklayınız...

3. dosyayı indirmek için tıklayınız...

4. dosyayı indirmek için tıklayınız...

5. dosyayı indirmek için tıklayınız...

6. dosyayı indirmek için tıklayınız...

7. dosyayı indirmek için tıklayınız...

8. dosyayı indirmek için tıklayınız...

9. dosyayı indirmek için tıklayınız...

 


Bu Kur'ân Ta'lîmi DVD'si hazırlanırken şu hususlara riayet edilmeye imkân nisbetinde gayret edildi:

1-Kur'ân Ta'lîmi birinci derecede esas alındı ve tercih edildi.

2-Namazda ve günlük hayatta en çok okunan dua, sûre ve âyetler tercih edildi ki; bu durum, bu DVD'nin ruhunu ve esasını teşkil ettiğinden en ziyade bunların izlenip dinlenileceğini ümit ederiz.

3-Kul hakkı olur endişesiyle ticari olarak neşredilenler tercih edilmedi. TRT'den almış olduğumuz Kur'ân'lar için ise; TRT'de okumuş olan hocalarımızın hayatta olanlarından birer birer izin, rıza ve memnuniyetleri alınarak bu DVD'ye konuldu. Hayatta olmayan hocalarımızın TRT'ye okuduğu Kur'ân'ların da dinlenip rahmetle yâd edilmelerinden memnun olacakları düşünülerek bu DVD'ye konulmuştur. (TRT'den alınan Kur'ân'lar bu DVD'nin çok azıcık bir kısmını teşkil etmektedir.)

4-Fem-i Muhsîn olarak meşhûr ve ma'rûf olan okuyucuların bir kısmının okuyuşları (DVD'nin aldığı kadarıyla) tercih edildi. Gönlümüz arzu ediyordu ki bütün Fem-i Muhsinlerin okuyuşlarını bu DVD'ye koyalım. Bu manevî ve müşterek mirasımızı, maziden alıp müstakbeldeki Kur'ân talebelerine intikal ettirelim ve onların istifadelerine arz edelim. Çünkü Kur'ân'ın muhafazası ve gelecek nesillere sağlam olarak intikali hesabına bu hizmet ve vazife çok mühimdir. Fakat bunu tamamen yapmaya imkânımız olmadığı halde elimizden geleni yapmaya çalıştık. Gönlümüzün bu arzusunu da diğer Kur'ân hizmetkârlarının yapacağını ümit ve dua ediyoruz. Ve Cenâb-ı Hakkın Rahmetinden bekliyoruz.

Kur'ân'ın muhafazasına hizmet eden herkesten Allâh razı olsun ve muvaffak etsin, âmin…

5-Hâtıra, ibret ve ders olmak üzere, tarihi şahsiyetlerden elde edilen bazı aşirler idhal edildi. (Bu şahsiyetlerin bir kısmı tecvid kitabı müellifidir. Onların seslerini duymakla kitaplarında anlatmış oldukları tecvid kaidelerinin tatbikatını da görmüş oluyoruz.)

6-Harflerin sesleri tam anlaşılsın diye stüdyo kaydı olan okuyuşlar tercih edildi, stüdyo kaydı olmayan okuyuşlar ise harflerin sesleri hususunda yaklaşık bir fikir vermek maksadıyla başka kayıt da bulunamadığı için bilmecburiye konulmuştur.

7-Bu Kur'ân Ta'lîmi DVD'si Kur'ân Ta'lîmine cüz'i bir hizmet maksadıyla sırf Allâh rızâsı için hazırlandığından bu DVD'yi elinde bulunduranların dünyevi ve ticari bir maksat takip etmemeleri rica olunur. Fakat Kur'ân Ta'lîmi için kullanılabilir, çoğaltılabilir, ihtiyacını hissedenlere ve alakalı kimselere verilebilir.

Hazırlyanalar : Hasan Şahin, Sami Bolat, Erhan Uzunpınar, Serkan Alataş, Erhan Ceylan

İrtibat için : [email protected]

(Biz de kuran-ikerim.org ekibi olarak bu kıymetli DVD çalışmasını hazırlayıp bize gönderen yukarıda ismi yazılı arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz.)

Yazar:
Kuranikerim.org
Kategorisi:
İndir
Gönderi tarihi: 11-09-2008
103,564 kez okundu
Bu Kategorideki Diğer Yazılar
Block title
Block content
eyup tımur izmir (doğrulanmadı)

kardeşlerim bazı sıtelere baktım okudum inan sizlerin emeği çok olmuş tam anlaşılır okunabilir çok beğedim kuraan mahşerde sizlerin ve hepimizin yar ve yardımcısı olsun

MEHMED ŞAHİN (doğrulanmadı)

ALLAHIM SİZLERDEN BU MUBAREK KURANIMIZI BİZLERE İSTİFAMIZA SUNDUGUNUZ İÇİN ALLAHIM BUACIZ KULUN ŞAHİDİMKİ KURANA SAHİP ÇIKTILAR SENDE BU KARDEŞLERE SAHİP ÇIK RAHMEDİNLE YARGILA RESÜLÜYÜN HÖRMETİNE AMİN.

suat (doğrulanmadı)

ALLAH EMEĞİ GEÇEN HERKESTEN EBEDEN RAZI OLSUN

eyyup sabri yurdaer (doğrulanmadı)

hizmetlerinizden dolayı tebrik ediyorumAllahım(c.c)emeği geçenlerden,vesile olanlardan razı olsun.