YAHUDİ BİLİGİNLERİ

5/ EL-MÂİDE -44- Şüphesiz Tevrât'ı biz inzâl ettik. İçinde bir hidâyet, bir nûr vardır. (ALLÂH'a) teslîm olmuş nebiler onunla yahûdîlere hüküm verirlerdi. Kendilerini Rabb'e adamış kimseler ile âlimler de öylece hükmederlerdi. Çünkü bunlar ALLÂH'ın kitâbını korumakla görevlendirilmişlerdi. Onlar Tevrât'ın hakk olduğuna da şâhid idiler. Şu hâlde siz de insanlardan korkmayın, Ben'den korkun ve âyetlerimi az bir karşılığa değişmeyin. ALLÂH'ın indirdiği ile hükmetmeyenler kâfirlerin tâ kendileridir.
82- (Ey Muhammed!) Îmân edenlere düşmanlık etmede insanların en şiddetlisinin kesinlikle Yahûdîler ile ALLÂH'a ortak koşanlar olduğunu görürsün. Yine onların îmân edenlere sevgi bakımından en yakınının da 'Biz hıristiyanlarız' diyenler olduğunu mutlaka görürsün. Çünkü onların içinde keşişler ve rahipler vardır. Onlar büyüklük de taslamazlar.
9/ ET-TEVBE -31- (Yahûdîler) ALLÂH'ı bırakıp, hahamlarını; (hırıstiyanlar ise) rahiplerini ve Meryemoğlu Mesih'i rab edindiler. Oysa, bunlar da ancak, bir olan ALLÂH'a ibâdet etmekle emrolunmuşlardır. Ondan başka hiçbir ilâh yoktur. O, onların ortak koştukları her şeyden uzaktır.
34- Ey îmân edenler! Hahamlardan ve rahiplerden birçoğu, insanların mallarını haksız yollarla yiyorlar ve ALLÂH'ın yolundan alıkoyuyorlar. Altın ve gümüşü biriktirip gizleyerek onları ALLÂH yolunda harcamayanları elem dolu bir azâbla müjdele.

Yazar:
Kuranikerim.org
Kategorisi:
Y
Gönderi tarihi: 20-11-2008
2,115 kez okundu
Block title
Block content