'KÜN'

2/ EL-BAKARA -117- O, göklerin ve yerin yoktan var edicisidir ve O, bir işin olmasını murâd edince, ona yalnızca "ol!" der, o da hemen oluverir.
3/ ÂL-İ İMRÂN -47- (Meryem): "Ey Rabbim, bana bir beşer dokunmamışken benim nasıl çocuğum olur?" dedi. ALLÂH: "Öyle ama, ALLÂH dilediğini yaratır, bir şeyin olmasını dilediğinde ona sâdece 'ol!' der, o da hemen oluverir." dedi.
59- Doğrusu ALLÂH katında Îsâ'nın (yaratılışındaki) durumu, Âdem'in durumu gibidir; onu topraktan yarattı, sonra ona "ol!" dedi, o da oluverdi.
6/ EL-EN'ÂM -73- Gökleri ve yeri, yerli yerince yaratan O'dur. Bir şeye "ol" dediği gün hemen oluverir. O'nun sözü hakk'tır. "Sûr"a üfürüldüğü gün de mülk ancak O'nundur. O, gizliyi ve açığı bilendir. O, hikmet sâhibi, her şeyden haberdârdır.
16/ EN-NAHL -40- Biz bir şeyi dilediğimiz zaman, ona sözümüz sâdece "ol" dememizdir. O da hemen oluverir.
19/ MERYEM -35- Çocuk edinmek aslâ ALLÂH'ın şânına yakışmaz. O bundan münezzehtir. O, bir şeyin olmasını dilerse, ona sâdece "ol" der, o da oluverir.
36/ YÂSİN -82- O'nun emri, bir şeyi dileyince ona sâdece "Ol!" demektir. O da hemen oluverir.
40/ EL-MÜ'MİN -68- O, hem yaşatır, hem öldürür. O, bir şey yapmak isteyince ona sâdece "ol!" der, o şey de hemen oluverir.

Yazar:
Kuranikerim.org
Kategorisi:
K
Gönderi tarihi: 19-11-2008
1,943 kez okundu
Block title
Block content