KADER

6/ EL-EN'ÂM -59- Gaybın anahtarları O'nun katındadır, onları O'ndan başkası bilmez, karada ve denizde olanları O bilir ve bir yaprak düşmez ki, onu O bilmesin, ne toprağın karanlıklarında bir tane, ne de kuru ve yaş hiçbir şey yoktur ki, o herşeyi açıklayan kitap'ta bulunmasın.
9/ ET-TEVBE -51- De ki: "Hiçbir zaman bize ALLÂH'ın bizim için takdîr ettiğinden başkası dokunmaz. O bizim Mevlâ- mızdır. Mü'minler yalnızca ALLÂH'a tevekkül etsinler."
10/ YÛNUS -107- Ve eğer ALLÂH, sana bir zarar dokunduracak olursa, onu O'ndan başka giderecek yoktur. Ve eğer sana bir hayır dilerse, o zaman da O'nun hayrını engelleyebilecek kimse yoktur. O, lütfunu dilediği kuluna nasîb eder. ALLÂH çok yarlığayıcı, çok esirgeyicidir.
16/ EN-NAHL -53- Size ulaşan her ni'met ALLÂH'dandır. Sonra size bir sıkıntı ve zarar dokunduğu zaman yalnız O'na yalvarır yakarırsınız.
27/ EN-NEML -75- Gökte ve yerde gizli hiçbir şey yoktur ki apaçık bir kitapta (Lehv-i mahfuzda) bulunmasın.
54/ EL-KAMER -49- Haberiniz olsun ki, biz her şeyi bir kadere göre yarattık.
57/ EL-HADİD -22- Yeryüzünde vukû bulan ve sizin başınıza gelen herhangi bir musîbet yoktur ki Biz onu yaratmadan önce, bir kitapta yazılmış olmasın. Şüphesiz bu ALLÂH'a göre kolaydır.
23- Böylece elinizden çıkana üzülmeyesiniz ve ALLÂH'ın size verdiği ni'metlerle şımarmayasınız. Çünkü ALLÂH, kendini beğenip böbürlenen kimseleri sevmez.

Yazar:
Kuranikerim.org
Kategorisi:
K
Gönderi tarihi: 19-11-2008
3,163 kez okundu
Block title
Block content